Hollandadan Ziyaret

Hollandadan Ziyaret

Hollandadan Ziyaret

"PSİKOLOJİK DESTEK GÖRÜYORUZ"

DHA'da yer alan habere göre Meryem-Erkan Çıldır çifti, mermerden yaptırdıkları köpeklerinin mezarını ziyaret etmek için Hollanda'dan yaklaşık 2 bin 500 kilometre yol katederek, Edirne'nin Uzunköprü ilçesine geldi. Köpeğinin mezar taşını öpen Meryem Çıldır, gözyaşlarını tutamadı. Yanında getirdiği çiçek ve oyuncakları köpeğinin mezarına bırakan Çıldır, "Duygularımı tarif etmek çok zor. Mezarına ziyarete geldiğim için sevinçliyim ama onun öldüğüne hâlâ üzülüyorum. Ondan ayrı 3 ay nasıl geçti, bir Allah bilir bir de biz. Geldik, gördük, ziyaret ettik, gece yanında kaldık. Ona çiçek ve hediyelerini getirdik. Hukuku süreç de başladı. Eşya değil de can olarak yargılanacak. Bekliyoruz bakalım, ne kadar sürecek. 'Angel'ın ölümünden sonra hayatımız altüst oldu. Psikolojik destek görüyoruz. O tramvayı atlatıp, acıyı dindiremiyoruz. O sevgi kelimeyle anlatılamaz. Bundan sonraki mücadelemiz, insanların hayvanlara değer vermesi için olacak" diye konuştu.

 


TAZMİNAT DAVASI AÇTILAR

Erkan Çıldır ise "Türkiye'de köpeklere ve sokak hayvanlarına çok kötü davranıyorlar. İşkence yapıyorlar. Türkiye'den 2 kardeş köpek sahiplenip, Hollanda'ya götürmeyi düşünüyoruz" dedi. Meryem ve Erkan Çıldır çifti, köpekleri için hukuk mücadelesi de başlattı. Çift, avukatları aracılığıyla köpeklerinin ölümüne neden olduğunu öne sürdükleri Dogo cinsi köpek ve otel sahibi hakkında maddi ve manevi tazminat davası açtı. Çıldır çifti, Fethiye'de avukatları Yiğit Parmaksız aracılığıyla Asliye Hukuk Mahkemesi'nde otel sahibi hakkında 40 bin lira manevi, 2 bin lira da maddi tazminat davası açtı.

HaberTürk haberi için tıklayınız
DHA haberi için tıklayınız

 


kedi mezarlığı, evcil hayvan mezarlığı, köpek mezarlığı, maymun mezarlığı, papağan mezarlığı, kuş mezarlığı, istanbul hayvan mezarlığı, evcil hayvan defnetme, köpek defnetme, kedi defnetme, belediye hayvan mezarlığı, edirne hayvan mezarlığı, hayvan defnetme kedi defin işlemi, evcil kedi mezarlığı, evcil köpek mezarlığı